ارسال 60 تن دارو و تجهیزات پزشکی به عربستان/ معاینه 70هزار زائرحج تمتع تا این لحظه توسط هلال احمر

[ad_1]

کد خبر:
82600231 (6078872)
|
تاریخ خبر:
25/04/1396
|
ساعت:
15:28|

‘;

$.ajax({
type: “Post”,
url: “/NetServices/Ajax.aspx/SendToFriend”,
data: “{data:'” + data + “‘, enterd: ‘” + enterd + “‘ , captcha:'” + captcha + “‘ }”,
contentType: “application/json; charset=utf-8”,
dataType: “json”,
success: function (msg) {

if (msg.d == “”) {
//alert(‘با موفقیت ارسال شد’);
ResultText.innerHTML = “

با موفقیت ارسال شد

“+ divbody;
} else {
alert(msg.d);
ResultText.innerHTML = oldhtml;

}
ctl00_ctl00_ContentPlaceHolder_ContentPlaceHolder_NewsContent1_Ajaxsendfriend_uc1_Captcha_US1_chanagesecurecode();

},
error: function () {
ResultText.innerHTML = “error”;
}
});

}

function ShowPopup(layer, obj) {

$(“.popup”).colorbox({ width: “350px”, inline: true, href: “#ResultText” });
//var objLayer = document.getElementById(layer);
//doPopup(objLayer,obj)
}


به گزارش روز یکشنبه ایرنا ازجمعیت هلال احمر، سیدعلی مرعشی با بیان اینکه پس از مشخص شدن اعزام زائران ایرانی به عربستان سعودی برای انجام حج تمتع، بعثه مقام معظم رهبری، سازمان حج و زیارت و مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر برنامه ریزی های لازم را به سرعت انجام دادند، گفت: ازهمان ابتدای انجام کار با توجه به اینکه از نظر زمانی چند ماه عقب تر از برنامه ریزی ها بودیم، بلافاصله خرید داروها برای ارسال به عربستان انجام شد.
‎وی به افزایش تعداد زائران ایرانی حج تمتع امسال اشاره کرد و افزود: امسال 86 هزار زائر به حج تمتع اعزام می شوند که در مقایسه با تعداد زائران ایرانی اعزامی در سال94ْ 22 هزار نفر افزایش یافته است.

**اعزام 600 کاروان از زائران ایرانی به عربستان
رئیس مرکزپزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر با اشاره به اعزام 600 کاروان از زائران ایرانی از کشورمان به عربستان، یادآورشد: مجموعا 360 پزشک درمحل های اسکان زائران ایرانی مستقر شده و خدمات درمانی لازم را به زائران ارائه می دهند. البته به ازای هر دو یا سه کاروان یک پزشک معاینات را انجام می دهد.
‎وی با تاکید براینکه تا این لحظه (25 تیرماه) 70 هزار زائر ازسوی پزشکان جمعیت هلال احمر مورد معاینه قرار گرفته اند، اظهار داشت: براساس معاینات پزشکی دو هزار و 200 زائر بالای 80 سال وجود دارند که این افراد مراقبت های ویژه خاص خود را دارند و 400 زائر نیز از نظر جسمی رد صلاحیت شده اند که حق اعتراض برای این افراد محفوظ است.به علاوه واکسیناسیون بیش از 4 هزار زائر نیز در حال بررسی است.
وی درباره ارسال محموله دارویی ایران به کشور عربستان گفت: با توجه به اینکه در حال حاضر پرواز مستقیم از ایران به عربستان وجود ندارد، محموله های بارگیری شده پس از انتقال به فرودگاه امام خمینی (ره) به دوبی منتقل می شود و از آنجا محموله به عربستان ارسال می شود.

‎** ارسال 350 قلم دارو 500 قلم تجهیزات پزشکی
مرعشی با تاکید بر اینکه 60 تن دارو و تجهیزات پزشکی برای ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به زائران حج تمتع سال 96 به عربستان ارسال می شود، یادآور شد:350 قلم دارو، 500 قلم تجهیزات پزشکی مصرفی، 2 دستگاه اتوکلاو، دو دستگاه دی آر و دستگاه هایی نظیر گازخون، بنتیلاتور و شوک الکترونیکی ازجمله دستگاه هایی است که برای تجهیز مراکز پزشکی هلال احمر ایران در عربستان در ایام انجام مناسک حج به عربستان ارسال می شود.
وی ادامه داد: هم اکنون در زمان ارسال دارو هستیم و بیشتر داروهای مورد نیاز مراکز درمانی هلال احمرایران در عربستان از داخل کشور ارسال می شود تنها بخشی از داروها همچون سرم از عربستان خریداری خواهد شد.

**اعزام پزشکان متخصص از ایران به عربستان
رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر درباره تیم پزشکی اعزامی هلال احمر ایران به عربستان سعودی برای ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به زائران حج تمتع سال 96 گفت: 570 پزشک، پرستار، تکنسین دارویی، کادر خدمات بیمارستانی، آزمایشگاه، رادیولوژی، دندانپزشکی، انبار دارویی، متخصصین رشته های مختلف پزشکی از جمله عفونی، مغز و اعصاب، زنان، ارتوپدی، چشم پزشکی، گوش و حلق و بینی و قلب و عروق برای ارائه خدمات پزشکی به عربستان اعزام می شوند.
وی با اشاره به اینکه ازسال 76 مجوز انجام اعمال جراحی برای تیم های پزشکی کشورهای مختلف از سوی عربستان سعودی ممنوع اعلام شد، بیان کرد: انجام اعمال جراحی در بیمارستان های تخصصی عربستان سعودی صورت می گیرد و تیم پزشکی هلال احمر ایران حق انجام اعمال جراحی را در این کشور در مراکز مربوط به خود ندارد.
اجتمام*1724*3377
خبرنگار: سمانه زین العابدین * انتشار: حسین فتح الهی

انتهای پیام /*

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *