افزایش 10 برابری مساجد اهل سنت در کشور

[ad_1]

کد خبر:
82603879 (6083995)
|
تاریخ خبر:
28/04/1396
|
ساعت:
15:32|

‘;

$.ajax({
type: “Post”,
url: “/NetServices/Ajax.aspx/SendToFriend”,
data: “{data:'” + data + “‘, enterd: ‘” + enterd + “‘ , captcha:'” + captcha + “‘ }”,
contentType: “application/json; charset=utf-8”,
dataType: “json”,
success: function (msg) {

if (msg.d == “”) {
//alert(‘با موفقیت ارسال شد’);
ResultText.innerHTML = “

با موفقیت ارسال شد

“+ divbody;
} else {
alert(msg.d);
ResultText.innerHTML = oldhtml;

}
ctl00_ctl00_ContentPlaceHolder_ContentPlaceHolder_NewsContent1_Ajaxsendfriend_uc1_Captcha_US1_chanagesecurecode();

},
error: function () {
ResultText.innerHTML = “error”;
}
});

}

function ShowPopup(layer, obj) {

$(“.popup”).colorbox({ width: “350px”, inline: true, href: “#ResultText” });
//var objLayer = document.getElementById(layer);
//doPopup(objLayer,obj)
}


به گزارش ایرنا حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن زمانی، چهارشنبه در جمع کارگزاران اهل سنت حج استان های خراسان شمالی، رضوی و شمالی افزود: ساخت این شمار مسجد با امامت علمای اهل سنت، نشان از هدف والای جمهوری اسلامی ایران در مسیر ایجاد وحدت میان مذاهب اسلامی است.
وی اقدامات جمهوری اسلامی ایران برای اهل سنت را در میان 57 کشور اسلامی دیگر بی سابقه خواند و تصریح کرد: هم اکنون بیش از 500 امام جمعه اهل سنت در کشور داریم که حدود 250 نفر آنان در استان های سه گانه خراسان عهده دار این سمت هستند.
حجت الاسلام زمانی با اشاره به 9 برابر شدن حوزه های علمیه و مدارس حوزوی اهل سنت کشور، اظهار کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی، امام خمینی (ره) تاکید ویژه ای بر وحدت میان شیعه و سنی داشتند و امروز نیز این موضوع با ساخت حوزه های علمیه و مدارس، که به فرمان مقام معظم رهبری بوده است، نشان از ادامه این توجهات دارد.
وی ادامه داد: حضور نمایندگان اهل سنت در مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان، بیمه شدن تمامی روحانیان اهل سنت، عرضه کتاب های اهل سنت در کتابخانه های سطح کشور و تاسیس دانشگاه مذاهب ویژه حنفی ها و حنبلی ها از دیگر اقداماتی است که جمهوری اسلامی ایران در مسیر رشد وحدت در میان مسلمانان انجام داده است.
حجت الاسلام زمانی با اشاره به نزدیکی ایام مناسک حج خاطر نشان کرد: حج اوج تجلی وحدت مسلمانان در جهان است و باید از این فرصت در راستای تقویت وحدت استفاده کرد.
مسئول دفتر امور اجتماعی و سیاسی حوزه های علمیه کشور ادامه داد: امسال پس از یک سال وقفه، مجددا زائران کشورمان عازم سرزمین وحی می شوند و باید بیش از پیش الگویی برای زائران دیگر کشورها باشند.
زمانی با اشاره به نقش علمای اهل سنت در معرفی شایسته جمهوری اسلامی ایران گفت: علما می توانند با ارائه حقایقی که در خصوص اهل سنت در کشور رخ می دهد، قدم بزرگی در راستای روشن شدن اذهان حجاج اهل سنت دیگر کشورها داشته باشند.
کانال تلگرام ایرنا خراسان رضوی به نشانی telegram.me/irnamashhad برای دسترسی و دریافت سریع و فوری به اخبار منتخب در همه حوزه های خبری و تصویری فعال است
خبرنگار:‌ حسین عباسی **‌ انتشار دهنده:‌ علی اصغر ایزدی
7495/5132

انتهای پیام /*

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *