5 نمایش در جشنواره تئاتر سوره در اصفهان به روی صحنه رفت

[ad_1]

کد خبر:
82600365 (6079050)
|
تاریخ خبر:
25/04/1396
|
ساعت:
17:5|

‘;

$.ajax({
type: “Post”,
url: “/NetServices/Ajax.aspx/SendToFriend”,
data: “{data:'” + data + “‘, enterd: ‘” + enterd + “‘ , captcha:'” + captcha + “‘ }”,
contentType: “application/json; charset=utf-8”,
dataType: “json”,
success: function (msg) {

if (msg.d == “”) {
//alert(‘با موفقیت ارسال شد’);
ResultText.innerHTML = “

با موفقیت ارسال شد

“+ divbody;
} else {
alert(msg.d);
ResultText.innerHTML = oldhtml;

}
ctl00_ctl00_ContentPlaceHolder_ContentPlaceHolder_NewsContent1_Ajaxsendfriend_uc1_Captcha_US1_chanagesecurecode();

},
error: function () {
ResultText.innerHTML = “error”;
}
});

}

function ShowPopup(layer, obj) {

$(“.popup”).colorbox({ width: “350px”, inline: true, href: “#ResultText” });
//var objLayer = document.getElementById(layer);
//doPopup(objLayer,obj)
}


به گزارش ایرنا، در این جشنواره که از روز گذشته (شنبه) در تالار هنر شهر اصفهان آغاز شد، 9 نمایش از استان های اصفهان، خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، مرکزی، قم، هرمزگان، مازندران و یزد شرکت دارند.
استان اصفهان با دو نمایش’پیرمرد، بقچه، دوچرخه’ به کارگردانی پیمان کریمی و «بی درزمان» به کارگردانی احسان جانمی در این جشنواره حضوری فعال دارد.
تاکنون دو نمایش یاد شده از اصفهان و نمایش های «هفت بچه یهودی» به کارگردانی سیدحسین میرعلایی از قم،«نون، واو، الف، میم» به کارگردانی حسین گلچین‌زاده از خوزستان و تئاتر «سنگ ها به ستون ایستاده‌اند» به کارگردانی ریحانه بارانی از کهگیلویه و بویراحمد در تالار هنر شهر اصفهان به روی صحنه رفته است.
نمایش«رنج قالی» به کارگردانی ایمان ملکی‌پور از استان مرکزی و «چادری برای نجیمه» به کارگردانی حسن سجابی از استان هرمزگان نیز عصر امروز یکشنبه به روی صحنه می رود.
از دو استان مازندران و یزد نیز نمایش های«سرخ او» به کارگردانی مهیار هزار جریبی و «قصه ظهر جمعه» به کارگردانی حسام افروز نیز فردا در روز آخر جشنواره اجرا خواهد شد.
آیین اختتامیه این جشنواره، شامگاه دوشنبه با معرفی سه اثر برگزیده در تالار هنر اصفهان برگزار می شود.
قرار است از نفرات برتر بیست و پنجمین جشنواره تئاتر سوره در منطقه سه کشور در بخش های کارگردانی، بازیگری مرد و زن، طراحی صحنه و نمایشنامه نویس نیز تقدیر شود.
برگزیدگان این جشنواره به بیست و پنجمین جشنواره‌ سراسری تئاتر «سوره» که نیمه مرداد سال جاری در تهران برگزار می‌شود، راه می یابند.
جشنواره تئاتر سوره در سه منطقه به میزبانی استان‌ های کرمانشاه(منطقه یک)، سمنان (منطقه 2) و اصفهان(منطقه سه) برگزار می ‌شود.
هنر نمایش در اصفهان سابقه چندصد ساله دارد و نمایش های کُمدی اصفهان در چهارباغ و اجراهای مشهور در تماشاخانه های سپاهان خنده را بر لب هر تماشاگری می نشاند.
در گذشته، تئاتر اصفهان بخصوص کمدی این خطه در داخل و حتی خارج از کشور علاقه مندان خاص خود را داشت بگونه ای که در دهه های گذشته برخی گردشگران داخلی و حتی خارجی غیر از دیدن آثار تاریخی و فرهنگی اصفهان، تماشای تئاتر کمدی این شهر را نیز در برنامه های سفر خود به اصفهان قرار می دادند.
در سال های قبل از انقلاب مکتب نمایش های کمدی اصفهان با نام مرحوم «ارحام صدر» گره خورد که بعد از انقلاب نیز همچنان ادامه داشت.
گ/8114/6027 خبرنگار: امیرحسین اکبری * انتشار: شکراللهی

انتهای پیام /*

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *